Bu yıl Afrika'da oynanacak Dünya Kupası Finaller kötü niyetli kişilere malzeme oluyor.Bilgisayar kullanıcıları yeni bir virüs tehlikesiyle karşı karşıya. Gönderilen virüslü e-posta Afrika safari organizasyonaları yapan Greenlife'dan geliyormuş gibi davranıyor. Ekinde ise PDF formatlı ve sözümona içinde dünyanın en prestijli futbol turnuvasının Afrika ayağıyla ilgili bilgiler var.

Virüs Adobe firmasının Acrobat Reader programının eski bir versiyonundaki bir açıktan yararlanıyor. Adobe Reader programının eski sürümünü kullananların bir an önce yeni sürüme güncellemeleri önerilmektedir.

Darüşşafaka sınavı 30 Mayıs'ta yapılıyor. Babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı ve yetenekli ilköğretim 3.sınıf öğrencileri sınava girebiliyor.

Ülkemizin en eski eğitim kurumlarından sayılan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 1873 yılından bu yana babası hayatta olmayan, maddi olanaksızlıklar nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan itibaren liseyi bitirinceye kadar tam burslu ve yatılı, İngilizce eğitim veriyor. Üniversiteyi kazanan öğrencilere de Darüşşafaka Cemiyeti tarafından burs veriliyor.

Dünyanın en önemli piyanistlerinden biri kabul edilen şizofreni hastası David Helfgott'un 6 Nisan 2010 tarihinde Aya İrini Müzesi'nde vereceği konserin biletleri 7 günde tükendi.
Dünyada, çalınması en zor eserlerden biri kabul edilen ve 12 kez tedavi görmesine neden olan Rahmaninov’un 3. Piyano Konçertosu’nu çalmak için İstanbul’a gelecek olan Helfgott’ın konserleri; İstanbullular ve dünyanın birçok önemli tur operatörünün de özel turlar düzenlemesine vesile oldu. Şizofreni hastası Helfgott’ın yaşamı, oscar ödüllü "Shine" adlı filmle beyaz perdeye aktarılmıştı.

Ulaştırma Bakanlığı ilk ve ortaöğretim okullarında kullanılan bilgisayarları yeniliyor. Bilgisayar okur yazarlığı ve bilgi teknolojilerinin yaygınlaştırılmasını sağlamak üzere her yıl 100 bin bilgisayarın yenilenmesi öngörülüyor. Bu amaçla 6 Nisan 2010 tarihinde ihale yapılacak. İhalede 2 bin 500 okula toplam 36 bin bilgisayar alımı gerçekleştirilecek.

Mozilla Firefox güncellendi. Kısa bir süre önce güvenlik açığı olduğu belirlenen Mozilla Firefox 3.6 sürümünden 3.6.3 sürümüne güncellendi. Güncellemenin 30 Mart'ta olacağı belirtilmişt. Bu durum Firefox kullanıcılarını sevindirdi. Mozilla 3.6.2 sürümününün ardından 3.6.3 sürümünü yayınladı.

Dünya Pi Günü kutlandı. Yaklaşık değeri 3,14 olan pi sayısı, üçüncü ayın on dördü ile ilişkilendirilerek her yıl 14 Mart günü çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Einstein'ın da doğum günü 3/14 olan bugün; Apple Pi pastaları yenilmekte,  Happy Pi Day şarkıları söylenmekte,  Pi dansları yapılmakta, Pi besteleri çalınmakta,  Pi nin basamakları ile kelimeleri eşlenmiş şiirler okunmakta, Pi ödülleri dağıtılmakta, Pi'yi 50 , 100, 1000 basamağına kadar ezberleyenlerin gösterisi sunulmakta, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılmaktadır.

Haberiniz olmadan komşunuz, kablosuz ağ üzerinden ADSL modeminizi kullanarak internet ortamında suç işleyebilir ya da bilgisayarınızdaki banka şifreleri, e-posta, web server erişim bilgileri gibi tüm kişisel bilgilerinizi çalabilir. ADSL hattı üzerinize kayıtlı olduğu için bu durumda işlenen bütün suçların sorumlusu siz olursunuz.

Biraz bilgisayardan anlayan sıradan bir kullanıcı bile sizden habersiz internet hattınıza ortak olabilir. Hele bir de ADSL hesabınız sınırlı bir kotaya sahipse vay halinize.

Satılık Domainler

satılık domainler

Son Haberler

Destek

Kimler Çevrimiçi

326 misafir ve 0 üye çevrimiçi.

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar e-posta adresinize gelsin. E-posta adresinize gönderilen etkinleştirme bağlantısını tıklayıp abonelik işlemini tamamlamayı unutmayın!


Facebook Beğeni

Google Takvimi

En Çok Okunanlar

Arşivlenmiş İçerik