Birkaç günden bu yana Blogger sayfalarına Türkiye'den erişim sağlanamıyor. Bunun nedenleriyle ilgili çeşitli iddialar belirtilmektedir. Bu sorunun çözümü için DNS değişikliği yapmak gerekmektedir. Alan adını GoDaddy firmasından alan kullanıcılar için sorunun çözümü için uygulanacak adımlar aşağıdadır. Diğer firmalardan alan adı satın alan kullanıcılar için de benzer işlemler sözkonusudur.

Blogger ile hazırlanan bir web sitesinin Google'a nasıl ekleneceği birçok internet kullanıcısı için  merak konusudur. Google'a tanıtılan bir sitede yer alan makale ve yazılar daha hızlı indekslenir. Dolayısıyla aramalarda üst sıralara çıkma durumu ortaya çıkar. Bu yazıda blogger site doğrulama ve site haritası gönderme işlemlerini adım adım öğreneceksiniz.

Web sitesi hazırlarken kod yazma işlemleri önemli ölçüde zaman alır. Etiketler, tırnak işareti, parantez kullanma vb işlemlerin yapılması site yöneticilerine zaman kaybettirir. Bu zaman kaybını azaltmak ve html/css kodlarının daha seri biçimde yazılmasını sağlayan bir uygulama bulunmaktadır. Adı Zen Coding. Bu uygulama Sergey Chikuyonok tarafından geliştirildi. Uygulamanın nasıl kullanılacağına ilişkin bilgilere web sayfalarında ulaşmak mümkün.

Ücretsiz bir sistem güvenlik yazılımıdır. Zararlıları algılama ve sistemden temizleme konusunda en az ücretli rakipleri kadar başarılıdır. Bilgisyarlarda güvenliği artırmak ve virüs bulaşmasını en aza indirmek için kullanılması önerilmektedir. Güncelleme hizmeti ile yeni geliştirilen virüslere karşı koruma sağlamaktadır.

Bilgisayar dünyasının kötü niyetlileri Microsoft Security Essentials programının sahtesini ürettiler.

F-Secure blogunda yer alan bir yazıya göre sahte yazılım, hotfix.exe veya mstsc.exe adında indirilebilir bir dosya olarak dağıtılıyor. Bu dosyaların adları bazı kullanıcılara zararsızmış gibi geliyor ve akıllarda soru işareti uyandırmıyor. Programda ekrana gelen "Uyarı" penceresinde bir tehdit bulunduğu belirtiliyor. Ekrana gelen bu pencerede Microsoft Security Essentials programının küçük mavi kale simgesi de kullanılıyor.

İnternet aracılığıyla alış veriş yapan binlerce kişi veya kurum PayPal ödeme sistemini kullanmaktadır. Paypal, kredi kartı kullanmadan, internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanızı ya da istediğiniz kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para yollayabilmenizi sağlayan, bir çeşit online bankacılık sistemidir.

Microsoft ile Adobe firmaları arasında üst düzeyde yapılan görüşmeler heyecan yarattı. Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı Steven A. Ballmer ile Adobe CEO'su Narayen Shantanu'un görüştüğü haberi web dünyasına bomba gibi düştü. İki firma arasında üst düzeyde bir görüşme yapıldığı haberi yalanlanmamıştır. Microsoft'un ciddi rakiplerinden olan Apple'nin önemli ilerlemeler kaydetmesinin bu görüşmede etkili olduğu belirtiliyor. Bu görüşme, Microsoft'un Adobe firmasını satın alma niyeti olduğu biçiminde yorumlanmaktadır. Apple firmasına karşı güç kazanmak isteyen M icrosoft'un bu niyetini Adobe

Satılık Domainler

satılık domainler

Son Haberler

Destek

Kimler Çevrimiçi

303 misafir ve 0 üye çevrimiçi.

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar e-posta adresinize gelsin. E-posta adresinize gönderilen etkinleştirme bağlantısını tıklayıp abonelik işlemini tamamlamayı unutmayın!


Facebook Beğeni

Google Takvimi

En Çok Okunanlar

Arşivlenmiş İçerik