Üniversiteye giriş sistemi bu yıldan geçerli olmak üzere değiştirildi. Bu yıl, üniversite eğitimi için gençlerimizi yeni bir sınav sistemi beklemektedir. Üniversite adayları biçim ve içerik açısından daha önceki sınavdan farklı sınavlara girecek. Gençlerimiz; 11 Nisan'da gerçekleştirilecek Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) ardından, üniversiteye giriş sınavının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) katılacak.

İnternet Explorer kullanımında F1 yardım tuşu tehlikesi tedirginlik yarattı. Microsoft, Internet Explorer açıkken F1 tuşuna basılmamasını öneriyor. Geçtiğimiz günlerde bulunan bir güvenlik açığını değerlendiren saldırganlar, kullanıcıları bazı web sitelerinde F1 tuşuna basmaya teşvik ederek yardım dosyası üzerinden istenmeyen uygulamalar çalıştırabiliyorlar.
Microsoft, güvenlik açığının sadece Windows 2000, Windows XP ve Windows Server 2003'ü etkilediğini açıklarken, açığı kapatmak için, önümüzdeki günlerde bir yamanın yayınlanacağını duyurdu. Uzmanlar, güvenlik açığı giderilene kadar İnternet Explorer yerine Mozilla, Opera gibi tarayıcıların kullanılması gerektiğini belirtiyorlar.

Satılık Domainler

satılık domainler

Son Haberler

Destek

Kimler Çevrimiçi

356 misafir ve 0 üye çevrimiçi.

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar e-posta adresinize gelsin. E-posta adresinize gönderilen etkinleştirme bağlantısını tıklayıp abonelik işlemini tamamlamayı unutmayın!


Facebook Beğeni

Google Takvimi

En Çok Okunanlar

Arşivlenmiş İçerik