Evde İnternet Kablo Karmaşası Tarihe Karışıyor

Evde internet kullanımını kablolu olarak tercih edenlerin farklı odalardan internet bağlantısı için kablo kullanmalarına gerek kalmayacak.  Wi-Fi'ın yavaşlığı veya kablolu bağlantının karmaşası ZyXEL'in yeni ürünüyle son buluyor. ZyXEL'in basın bülteninde yer alan bilgilere göre ethernet kabloları tarihe karışıyor. Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcıları arasında yer alan ZyXEL, elektrik prizi üzerinden hızlı ve stabil ağ bağlantısı sağlayan yeni ürünü PLA4201'i satışa sundu.

 

Çeşitli nedenlerle evinde kablosuz bağlantı kullanmak istemeyen kullanıcılar için geliştirilen ürünler, mevcut İnternet bağlantısını elektrik prizleri aracılığıyla evin dört bir yanına hızlı, stabil ve güvenli bir şekilde dağıtıyor. Bu sayede hız ve performanstan hiçbir ödün vermeden, bir odada İnternet'ten HD film izlerken, diğerinde online oyun oynamak mümkün olabiliyor.

Kablosuz İnternet bağlantı hızı ve performansının evin tüm odalarında aynı olmamasından yakınan ve her odaya ayrı ayrı metrelerce Ethernet kablosu çekmek istemeyen kullanıcılar, elektrik prizi üzerinden ağ bağlantısı sağlayan powerline çözümlerine yöneliyorlar. Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, yeni powerline cihazı PLA4201 ile evdeki her oda için elektrik prizi üzerinden hızlı ve stabil ağ bağlantısı sağlıyor.

ZyXEL Powerline Ethernet Adaptör Serisi'nde yer alan PLA4201, evdeki tüm elektrik prizlerinde 'tak-çalıştır' şeklinde ve anında kullanılabiliyor. En yeni IEEE 1901 teknolojisi ile 500 Mbps'e kadar veri transfer hızı sunan ürün, evi uzun kablolarla donatmaya gerek kalmadan, tüm odalarda eş zamanlı İnternet üzerinden HD video izlenebilmesini, çok oyunculu oyunlar oynanabilmesini ve diğer ağ uygulamalarının çalıştırılabilmesini sağlıyor.

Her Zaman En İyi Performans

Ürünlerin Quality of Service (QoS) özelliği, HD video, İnternet erişimi ve VoIP uygulamaları gibi farklı bantgenişliğine ihtiyaç duyan uygulamaların önceliklendirilmesini sağlayarak her zaman en kaliteli iletimin gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. 128-bit AES şifreleme ile son derece güvenli bir ağ bağlantısı sunan ZyXEL PLA4201'in güvenlik kurulumu ise tek bir tuşla ve kolayca gerçekleştirilebiliyor. Cihazların üzerinde yer alan LED, ağ hızına göre değişen farklı renklerde yanarak, kullanıcıların ağla ilgili bir sorun olup olmadığını tek bakışta görebilmelerini sağlıyor.

Tüm ZyXEL ürünleri gibi, çevre dostu özelliklere sahip bulunan Powerline serisi ürünler, Ethernet bağlantısı olmadığında otomatik olarak enerji tasarrufu moduna geçiyor. Böylece, bu özelliğe sahip olmayan adaptörlere göre yüzde 80 oranında daha az enerji harcanmış oluyor. Kompakt tasarımı sayesinde az yer kaplayan PLA4201, sadece bir prizi meşgul ederek farklı ürünlerin diğer prizlerden faydalanmasına da olanak sağlıyor.