Çarşamba, 05 Eylül 2012

Blogger Yeni Sayfa Özelliğini Kullanmak

Yazan:

Google Blogger kullananların merak ettikleri bir konu da yeni bir sayfa oluşturulup oluşturulamayacağıdır. Google Blogger ile yeni sayfa ya da sayfalar oluşturmak mümkündür. Aşağıda yer alan resimde bu işlem adım adım anlatılmıştır.

 

 

Okunma: 6794 kez
Mehmet Taş

Ankara Gazi Üniversitesi mezunuyum. Matematik öğretmenliği yapıyorum. Çeşitli illerde çalıştıktan sonra Hatay Antakya’ya atamam gerçekleşti. Sırasıyla Antakya Serinyol Lisesi’nde 3 yıl, Antakya Kurtuluş Lisesi'nde 3 yıl, Antakya Nevzat Şahin Anadolu Lisesi’nde 10 yıl çalıştıktan sonra Antakya Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi’nde 5 yıl çalıştım. Matematik öğretmenliğinin yanı sıra bilgisayar dünyası, web tasarımı ve grafik tasarımıyla yakından ilgileniyorum. Ayrıca; joomla temelli web sitelerinde kullanılan uygulamaların Türkçe çevirilerini yapmak, joomla bileşenlerini kurup verimli kullanılmasını sağlamak, joomla temelli web sitelerine teknik destek hizmeti sunmaktayım.
Briç, satranç, kitap, gezi ilgi alanlarım arasındadır. Meslekte 39. yılımı çalışıyorum.

e posta imza

https://durualan.com

Yorumlar (2)

Bu yorum site yöneticisi tarafından küçültüldü.

vallahi cok guzel aciklamissiniz. ama insan kirkindan sonra bu bilgisayar islerine el atarsa benim gibi sudan cikmis baliga donuyor. Bu arada Merhaba; biraz gec kalmis olmakla birlikte ben de blog dunyasina tepeden inme daldim, hadi hayirlisi...

vallahi cok guzel aciklamissiniz. ama insan kirkindan sonra bu bilgisayar islerine el atarsa benim gibi sudan cikmis baliga donuyor. Bu arada Merhaba; biraz gec kalmis olmakla birlikte ben de blog dunyasina tepeden inme daldim, hadi hayirlisi bakalim, Dedigim gibi daha cok yeni oldugum icin bloglarla ilgili ne bulursam okuyorum. Aslinda burada tam da benim sorunumu anlatmissiniz ama dedigim gibi ben daha yeni oldugum icin bir turlu yapamiyorum. En sonunda gerizekali olduguma kanaat getirip vazgecicem bu gidisle. Bilgisayar dilini pek bilmedigim icin umarim dogru ifadeleri kullanabilirim.
İlk sorum; hani ustte anasayfa, sohbet, iletisim v.s yazan ve tiklayinca o sayfaya gecis yapan pencereler var ya, ben onlari kendi blogumda diyelim ki; yemek, oyunlar, sohbet, sanat basliklari olarak kullanmak istiyorum. Yani insanlar butun anasayfayi okumak yerine mesela sanat paylasimlarini okumak istiyorlarsa o pencereye tiklayip sanat sayfasina yonlendirilsinler. sorun şu ki, yeni kayittan yeni sayfa aciyorum, isim de veriyorum ama anasayfayi bu yeni actigim pencereye baglayamiyorum, anasayfada paylastigim sey bu sayfada cikmiyor offf yazarken ben bile yoruldum.
iste bu konuda yardiminiza ihtiyacim var. Yani anlattiklarinizi biraz bilgisayar dili disinda benim gibi cahillerin anlayacagi gibi yazabilirmisiniz. simdiden tesekkur ederim.

Devamını oku
aaylin
Bu yorum site yöneticisi tarafından küçültüldü.

Sayın mehmet tas, anlatımınız üzerine adım adım işlem yapmaya başladım fakat bu blogger farklımıdır nedir bir anlam veremedim!! " Eklenti için sayfa oluşturmanın " 5. maddesindeki, "yerleşim sayfasında iken ana menu düzenle yazısına tıklayın"...

Sayın mehmet tas, anlatımınız üzerine adım adım işlem yapmaya başladım fakat bu blogger farklımıdır nedir bir anlam veremedim!! " Eklenti için sayfa oluşturmanın " 5. maddesindeki, "yerleşim sayfasında iken ana menu düzenle yazısına tıklayın" demişsiniz. bende böle bir buton mevcut değil !!! yerım saattir 50 yere baktım bulamadım... sanırım gözümden kaçıyor. bu durumu nasıl çözebilirim. ayrıca bu iş neden bu kadar zor anlam veremedim herşeyi yapmışlarda bunu mu yapamamışlar insanları uğraştırıyorlar...

Devamını oku
batu
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın